Здорове харчування



Здорове дитя в сім'ї, є мабуть, найважливішим для батьків. Але здоров'я дітей - це не товар, який можна купити в аптеці. І навіть не знання про особливості дитячого організму і дитячих хвороб. Здоров'я дитини, в першу чергу, ґрунтується на витримці його батьків і бажанні зрозуміти дитину. Довіряти поглядам дитини, її інстинктам надзвичайно важливо, особливо стосовно питань здорового харчування.

Ми живемо в такий час, коли ритм життя не дозволяє нам якісно і у встановлений час вживати їжу. Ми, тамуючи голод, розплачуємося за це своїм здоров'ям, отримуючи різні захворювання. У зв'язку з цим поняття "здорове харчування" набуває життєво важливий сенс, допомагаючи людині прожити довге і щасливе життя.

Здорове харчування впливає позитивно не лише на ваше здоров'я, але також на зовнішній вигляд.


Здорове харчування  це процес надходження в організм людини і засвоєння їм речовин необхідних для енергетичних витрат, без нанесення шкоди організму. Харчування людини – це один з факторів зовнішнього середовища, який впливає на здоров'я, працездатність і тривалість життя. Неповноцінне, неправильне харчування призводить до порушення функцій окремих органів та до загального ослаблення організму – виснаження та ін.
Недостатність харчування особливо негативно позначається на дітях, затримуючи їх ріст, фізичний розвиток. Надмірне харчування сприяє порушенню обміну речовин. Для здорового харчування дуже важливий режим - щоденний прийом їжі в строго визначений час.
З цього робимо висновок, що харчуватися треба правильно, щоб не нашкодити самому собі.

По-перше, необхідно пам'ятати про те, що організму, який розвивається, для підтримки процесів росту потрібна достатня кількість енергії. Здорове дитя не сидить на місці і завжди перебуває в русі - весь час активно пізнає світ. Отже, харчування дитини повинне відповідати  її енергетичним запитам. Основним джерелом енергії для людини є вуглеводи. Велика кількість вуглеводів міститься в крупах, злаках. Тому каші є для дітей основою здорового харчування.


Існує думка, що лише м'ясні продукти здатні забезпечити дитині повноцінне здорове харчування. Без сумніву, м'ясні продукти незамінні ні у молодому віці, ні в літньому. Проте травна система дитини частенько ще не здатна працювати в повну силу, як у дорослого, а переварювання м'яса - досить енергоємний процес. Тому дітям корисно залишати не менше двох вегетаріанських днів на тиждень, а м'ясні страви вживати не частіше одного разу на день. До того ж,  вегетаріанські дні  - розвантажувальні. В цей час легше протікають травні процеси, що сприяє відпочинку всього шлунково-кишкового тракту.

Не варто  додавати в раціон жирні м'ясні бульйони. А саму м'ясну страву краще давати без гарніру. Поєднання в страві м'яса та картоплі вважається поганим, оскільки така комбінація дуже важка для переварювання дітям. Діти частенько погано їдять гарніри до м'яса. Нерідко можна спостерігати, як вони вибирають м'ясо. Така поведінка не випадкова. Більше прислухайтеся до думки дитини. В такому випадку те, скільки їжі зможе дійсно засвоїтися, важливіше за об'єми на тарілці, що Ви йому приготували.

У харчуванні дитяти основний пріоритет необхідно приділяти природним продуктам, які приготувала для нас природа. Як би принадно не виглядали барвисті коробочки, не варто забувати про те, що харчування дітей повинне  бути натуральним. Адже чим менший процес хімічної і фізичної обробки пройшли продукти харчування, тим більшу цінність вони мають. Особливо це стосується вітамінів. Для максимального збереження корисних властивостей продуктів намагайтеся піддавати їх мінімально можливій термічній обробці. Зазвичай продукти дитині варять на пару.


Слід обмежувати пристрасті дитини до солодкого. Тим більше не слід виховувати її, використовуючи якісь смакові переваги. Наявність солодких продуктів у раціоні може викликати посилене бродіння їжі в травному тракті і згубно відіб'ється на здоров'ї дитини. Надмірне бродіння може повторно сприяти появі запалення мигдалин, проносів, гастритів та алергій.

Здоров'я дітей також залежить від режиму харчування. Апетит приходить тоді, коли дитина встигла побігати, награтися. В цей час у травній системі починається підготовка до прийому їжі: активізуються шлункові ферменти, «запускається» моторика кишечника. Вигляд їжі та її запах повинні сприяти появі апетиту. Необхідно приділяти увагу культурі  їжі, навколишньому оточенню. Тому в цьому питанні батьки повинні самі подумати, як краще організувати цей процес у кожному конкретному випадку, оскільки здорове харчування дитини вимагає індивідуального підходу.

Не варто заставляти дитину їсти конкретний вид  їжі, оскільки якщо її  харчові переваги ще не зіпсовані, вона сама відчуває, які продукти їй необхідні. Тому краще буде поцікавитися у неї, що б вона хотіла з'їсти. Навмисний примус дитини  приведе до зворотної реакції і може сформувати у неї психологічні бар'єри. Якщо ж вона в якийсь день не має  сильного апетиту, то теж не слід панікувати. Значить, цього дня її організм вимагає розвантаження. А надмірне насильницьке годування ніяк не можна вважати здоровим  харчуванням, оскільки воно  суперечить внутрішнім позивам організму, його природі.



Комментариев нет:

Отправить комментарий